Na Wyspy Kanaryjskie z dziećmi? To doskonały pomysł – sprawdziliśmy i gorąco polecamy. Maluchy wróciły zachwycone i coś czuję, że kierunek przyszłych wakacji jest już przesądzony.

Mamy dwójkę dzieci w wieku przedszkolnym, a wyjazd z nimi na wakacje to prawdziwe zadanie logistyczne. Znajomi od dawna polecali nam Wyspy Kanaryjskie, lecz obawialiśmy się, że może tam być za gorąco i że dzieciaki w końcu zaczną nudzić się na plaży. Jak większość osób, które nigdy na Kanarach nie były, kojarzyliśmy wyspy tylko z plażami i ciepłą wodą. No ale w końcu pojechaliśmy. Wybraliśmy Gran Canarię i kurort Puerto Mogan. Wybór okazał się świetny – warunki w hotelu doskonałe, miejsce przystosowane dla rodzin z dziećmi. W pobliżu czysta, piaszczysta plaża z wybudowanym falochronem. Dzieci mogły bez obaw pluskać się w wodzie, gdyż ta była przy brzegu bardzo spokojna.

Rodzinom z dziećmi polecam na Gran Canarii parki rozrywki, których jest naprawdę mnóstwo. My byliśmy w dwóch – Sioux City i Cocodrillo Park. Ten pierwszy to prawdziwy dziki zachód w pigułce. Dzieciaki zamieniły się w kowbojów, zrobiły napad na bank i łapały na lasso dzikie konie. Maluchy były zachwycone. Natomiast Cocodrillo Park to takie egzotyczne zoo z papugami, tygrysami bengalskimi i krokodylami. Ceny w parkach rozrywki nie należą, co prawda, do najniższych, ale przecież na wakacjach się nie oszczędza. Cały pobyt na Kanarach nasze dzieci wspominają do dzisiaj. Mnóstwo atrakcji, a koszt wyjazdu i pobytu porównywalny do wakacji nad Bałtykiem. Polecamy rodzinom z dzieciakami w każdym wieku.

0

Komentarze