W czasach starożytnych funkcjonowały pod nazwą Wyspy Szczęśliwe - dziś często nazywane są wyspami wiecznej wiosny. Z pewnością każdy na hasło Wyspy Kanaryjskie pomyśli o słońcu, piaszczystych plażach i lazurowym, ciepłym morzu.

Choć archipelag Wysp Kanaryjskich to 13 większych i mniejszych wysp, najwięcej atrakcji na przyjezdnych czeka na czterech z nich: Teneryfie, Lanzarote, Gran Canarii i Fuerteventurze. To właśnie one przeżywają oblężenie turystów praktycznie przez cały rok.

Wyspy Kanaryjskie słusznie kojarzą się z leniwym plażowaniem, ciepłą wodą i bezchmurnym niebem. Pogoda, która w Polsce zdarza się tylko w ciepłe, letnie dni, na Kanarach trwa przez cały rok. Bez względu na to, kiedy wybierzemy się na urlop, nie trzeba obawiać się załamania pogody. Na chłodniejsze wieczory warto zabrać cieplejszy sweter, ale resztę zimowej […]

Podróżując po różnych zakątkach świata zwracamy uwagę nie tylko na piękne widoki czy ciekawe zabytki, ale też na unikalną, regionalną kuchnię. Bo co to za podróż bez spróbowania charakterystycznych dla danego miejsca przysmaków? Nie inaczej jest w przypadku Wysp Kanaryjskich.

Komu wypoczynek kojarzy się głównie z ciepłymi krajami i piaszczystymi plażami, powinien jako cel podróży wybrać Wyspy Kanaryjskie. Zawsze słoneczna pogoda, ciepła woda w oceanie i bezmiar piaszczystych plaż to idealne warunki do plażowania.

Wyspy Kanaryjskie to mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Jeśli wybieramy się na rodzinny urlop z potomstwem, nie ma obaw – zarówno przedszkolaki, jak i starszaki na pewno nie będą się nudzić.

Kto powiedział, że wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich jest tylko dla ludzi młodych i aktywnych? Osoby starsze metrykalnie, ale nadal młode duchem, mogą na Kanarach bawić się równie dobrze. Wiedzą o tym biura podróży, które coraz częściej przygotowują ofertę specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej.

Choć Wyspy Kanaryjskie kojarzą się przede wszystkim z opalaniem i kąpielami w ciepłej wodzie, na przybywających tu turystów czeka mnóstwo atrakcji. Osoby, które poszukują nie tylko wypoczynku, ale też rozrywki, znajdą tu wiele lokali, w których można bawić się przez całą noc.

Słońce, plaża, ciepła woda to nie wszystko. Wakacje w egzotycznym klimacie to marzenie wielu osób, ale co za dużo, to niezdrowo. Planując wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich warto zarezerwować sobie czas nie tylko na leżenie na plaży, ale też na zwiedzanie. Bo, wbrew pozorom, do zobaczenia jest całkiem sporo.

Ciekawe wydarzenia kulturalne, muzea, wystawy i sporo przyciągających oczy zabytków — Wyspy Kanaryjskie od tej strony są mniej znane. Choć turystom kojarzą się z plażami i opalaniem, oferują także wiele atrakcji dla osób lubiących aktywne zwiedzanie.

Turyści, którzy choć raz wypoczywali na Wyspach Kanaryjskich wspominają nie tylko doskonałą pogodę i rozległe plaże, ale też niezwykłą przyrodę, z którą mogli obcować na co dzień. Wiele gatunków roślin i zwierząt można bowiem spotkać tylko na tym hiszpańskim archipelagu.

Wybierając wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich możemy być pewni nie tylko doskonałej pogody, ale też dobrej zabawy. Fiesty, festiwale, ciekawe wydarzenia kulturalne i święta religijne obchodzone zupełnie inaczej niż u nas – o każdej porze roku na Kanarach dzieje się naprawdę sporo. To doskonałe urozmaicenie dla turystów, którzy nie wyobrażają sobie kilkunastodniowego leżenia na plaży.