Choć Wyspy Kanaryjskie kojarzą się przede wszystkim z opalaniem i kąpielami w ciepłej wodzie, na przybywających tu turystów czeka mnóstwo atrakcji. Osoby, które poszukują nie tylko wypoczynku, ale też rozrywki, znajdą tu wiele lokali, w których można bawić się przez całą noc.

Na Wyspach Kanaryjskich nocne życie kwitnie niemal w każdym miejscu - Playa de las Americas - Teneryfa.
Na Wyspach Kanaryjskich nocne życie kwitnie niemal w każdym miejscu – Playa de las Americas – Teneryfa.

Życie nocne kwitnie niemal w każdym miejscu, do którego przybywają tłumy turystów. I nie ma w tym nic dziwnego – urlop to czas, w którym ludzie chcą zapomnieć o codzienności, porannym wstawaniu do pracy i rutynowych obowiązkach. Nie musza pamiętać o wieczornym nastawianiu budzika, mogą bawić się wieczorami i nocami. A miejsc, w których mogą miło spędzić czas jest naprawdę sporo. Wybór lokali jest tak duży, że praktycznie co wieczór można bawić się w innym miejscu, a jednocześnie w pobliżu miejsca zakwaterowania.

Można bawić się tuż przy plaży

Lokale umożliwiają zabawę tuż przy plaży.
Lokale umożliwiają zabawę tuż przy plaży.

Oprócz barów i typowo imprezowych lokali można znaleźć wiele miejsc, które oferują rozrywkę na nieco innym poziomie. Dużą popularnością cieszą się kabarety czy pokazy teatralne. Warto wybrać się na nie już w pierwszych dniach pobytu na wyspach, dzięki czemu od razu będziemy mogli poczuć ich niepowtarzalny, pełen pozytywnej energii klimat.

Wiele restauracji, klubów nocnych i dyskotek wykorzystuje naturalne warunki Wysp Kanaryjskich. Lokale znajdują się na plaży w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Imprezy odbywają się zarówno wewnątrz, jak i bezpośrednio na powietrzu. Nawet w nocy jest tu tak ciepło, że wiele osób wybiera zabawę na dworze niż we wnętrzu dusznego lokalu.

Po zmroku impreza dopiero się zaczyna

Bogate życie nocne kwitnie na każdej wyspie należącej do archipelagu Wysp kanaryjskich. Największa i najbardziej oblegana Teneryfa to prawdziwy raj szczególnie dla osób młodych, które podczas wakacji wolą się bawić, a nie leżeć całymi dniami na plaży. Prawdziwa zabawa zaczyna się tu po zachodzie słońca. Jest to oczywiste – temperatura w ciągu dnia raczej nie zachęca do tańca czy aktywnej wędrówki od klubu do klubu.

Po zmroku wyspa nabiera też swojego niepowtarzalnego uroku i zachęca do zwiedzania wszystkich swoich zakątków. Życie kwitnie zarówno w większych miastach, jak i w niewielkich miasteczkach i kurortach. Niemal przy każdym hotelu znajdują się kluby nocne, restauracje i bary, w których można poznać ciekawych ludzi, degustować lokalne napoje (wyskokowe i nie tylko) i bawić się przy rytmach pozytywnej muzyki. Z okazji do zabawy, wbrew pozorom, korzystają nie tylko ludzie młodzi, ale też osoby w dojrzałym wieku. Na Kanarach nikt nie czuje się skrępowany i może się swobodnie bawić.

Na rozrywkowych rewirach

Playa de las Americas - Teneryfa.
Playa de las Americas – Teneryfa.

Najbardziej rozwinięte życie nocne kwitnie na Playa de las Americas, czyli w miejscu, w którym o każdej porze roku wypoczywają tysiące turystów z całego świata. Playa de las Americas składa się z kilku rewirów o zróżnicowanej ofercie, dzięki czemu w jednym miejscu mogą wypoczywać rodziny z dziećmi, osoby starsze, które chcą na urlopie odpocząć od zgiełku miasta, a także ludzie młodzi, którzy na Wyspy Kanaryjskie jadą po to, by dobrze się bawić. Dla tych ostatnich stworzone zostały dwa rewiry: Starco i Veronicas. Jest tu mnóstwo barów, które otwarte są do ostatniego klienta, czyli w praktyce aż do świtu. Popularną rozrywką jest wędrówka po różnych barach – młodzi ludzie wolą taką formę spędzania wieczoru niż siedzenie w jednym miejscu.

Życie kwitnie po północy

Kto na Kanarach jest po raz pierwszy, na pewno zauważy, że bary funkcjonują tu nieco inaczej niż w Polsce. Podczas gdy u nas około pierwszej większość klientów powoli zaczyna kończyć zabawę, na Wyspach kanaryjskich o tej porze imprezy dopiero się rozkręcają. Nie ma się co dziwić, przecież następnego dnia można spać do południa. Kto przyjdzie do baru o 21 czy 22 może się mocno zdziwić, gdy nie zobaczy żywej duszy poza obsługą lokalu.

Kluby z DJ-ami i tancerzami

Jedną z najbardziej znanych i obleganych dyskotek na Teneryfie jest Tibu. Każdy rasowy imprezowicz, który wypoczywa na Kanarach, po prostu musi choć raz spędzić wieczór właśnie tutaj. Dyskoteka mieści się w wielkim, przestronnym budynku, a klienci mogą liczyć na pyszne, egzotyczne drinki, muzykę prosto z najświeższych list przebojów oraz profesjonalnych tancerzy, którzy rozkręcają towarzystwo i zapraszają do wspólnego tańca. Impreza w Tibu startuje zwykle około północy i trwa aż do rana.

Raz w tygodniu, za to do rana

El Divino - najlepszy klub na Fuerteventurze.
El Divino – najlepszy klub na Fuerteventurze.

Na gorącej Fuerteventurze również życie nocne kwitnie. To świetne miejsce dla miłośników dyskotek i clubbingu. Najwięcej miejsc na imprezy znajdziemy w mieście Corralejo, leżącym na północy wyspy. Oprócz barów, restauracji i dyskotek turyści mogą wziąć tu udział w warsztatach tańca, a także w imprezach odbywających się w mało stabilnych warunkach – na łodziach kołyszących się w zatokach. Na południu wyspy doskonałym miejscem dla imprezowiczów jest Costa Calma i jej najlepszy klub „El Divino”. Jest czynny tylko w czwartki. Być może dlatego, że można się tu bawić tylko raz w tygodniu, w każdy czwartek do klubu przybywają prawdziwe tłumy. Niektórzy zostają tu do rana, inni po kilku godzinach zaczynają przenosić się do okolicznych dyskotek.

Dla imprezowiczów i dla miłośników wina

Na Gran Canarii, podobnie jak na innych wyspach, życie nocne kwitnie głównie w kurortach i w pobliżu największych hoteli. Coś dla siebie znajda nie tylko miłośnicy szalonych imprez, ale też turyści, którzy lubią spędzać ciepłe, letnie wieczory na tarasie w restauracji przy dobrym lokalnym winie. Ci ostatni mogą wybrać się do lokali znajdujących się przy rozległej promenadzie Melorenas. Imprezowicze powinni natomiast wybrać się do wielkich dyskotek w Playa del Ingles i Puerto Rico.

Bogate życie nie tylko rozrywkowe, ale też kulturalne znajdziemy w Las palmas de Gran Canaria, czyli największym mieście na wyspie, a jednocześnie jej stolicy. Tutaj rozrywkowych miejsc warto szukać w dzielnicy Vegueta-triana oraz w pasie nadmorskim.

Równie wiele atrakcji jest na wulkanicznej Lanzarote. Życie imprezowe kwitnie tu w większych miastach i kurortach. Oprócz typowych barów, dyskotek i nocnych klubów ciekawą atrakcją są bary i knajpki, które urządzono w wydrążonych skałach wulkanicznych.

Poczuj nutkę adrenaliny

El Divino - najlepszy klub na Fuerteventurze.
El Divino – najlepszy klub na Fuerteventurze.

Opowiadając o rozrywkowych atrakcjach Wysp Kanaryjskich nie można zapomnieć o szerokiej ofercie dla osób, które lubią czuć rosnącą adrenalinę. Mowa, oczywiście, o kasynach, których na Kanarach jest wyjątkowo dużo. Bo równie wiele jest osób, które chcą spróbować swojego szczęścia w różnego rodzaju grach hazardowych. Luźna atmosfera wakacji i odległość o codzienności sprawia, że turyści chętnie wydają pieniądze i nie przejmują się nawet wtedy, gdy nie udaje im się wygrać.

Kasyn jest tak wiele, jak klubów

Kasyna z naprawdę szeroką ofertą można znaleźć zarówno w rozrywkowych dzielnicach dużych miast na Wyspach Kanaryjskich, jak i niemal przy każdym większym hotelu. To doskonała okazja, szczególnie dla osób, które nigdy nie były w taki miejscu, by w niezwykłych okolicznościach przyrody poczuć w sobie nutkę hazardzisty. Przecież wszystko jest dla ludzi, a hazard jest pasją, która – jeśli poświęcamy się jej z umiarem – może całkowicie odmienić nasze życie. Podobnie jak wakacje na Wyspach kanaryjskich. Mnóstwo ludzi, którzy tu przyjeżdżają, już po pierwszym pobycie zapewnia, że na pewno jeszcze kiedyś tu wrócą.